Komuna e Suharekës pranon donacion 800 kontinjerë, Muharremaj: Prioritet do të mbetet mirëmbajtja e ambientit

  • 05.01.2023
Komuna e Suharekës pranon donacion 800 kontinjerë, Muharremaj: Prioritet do të mbetet mirëmbajtja e ambientit

Komuna e Suharekës sot (e enjte) ka pranuar donacion nga GIZ-i Gjerman.

Në mëngjesin e së enjtes Komuna e Suharekës ka pranuar 800 kontinjerë nga GIZ-i Gjerman me qëllim që të mbajë sa më pastër ambientin, raporton SuharekaOnline.

I pari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka pranuar donacionin me ç’rast edhe ka falenderuar donatorët, ku edhe ka premtuar se do të vazhdojë me mirëmbajtjen e ambientit i cili sipas Muharremaj ka qenë dhe do të mbetet prioritet i komunës.


“GIZ-i gjerman ka ndihmuar Komunën e Suharekës me një donacion që do të jetë në shërbim të qytetarëve të kësaj Komune.

Kështu sot ka dhuruar 800 kontinjerë për mirëmbajtjen e ambientit sa më të pastër. Kryetari i Komunës z.Bali Muharremaj duke falenderuar për këtë donacion ka premtuar se do të vazhdojë me mirëmbajtjen e ambientit i cili ka qenë dhe do të mebetet gjithmonë prioritet i Komunës sonë.” thuhet në njoftimin e Komunës së Suharekës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë