DKA-Suharekë rishpall konkurset për drejtor shkolle dhe asistent për fëmijë me nevoja të veçanta arsimore

Drejtoria Komunale e Arsimit (DKA) në Komunën e Suharekës përmes një njoftimi, ka bërë të ditur se ka rishpallur dy konkurse pune.

DKA-Suharekë rishpall konkurset për drejtor shkolle dhe asistent për fëmijë me nevoja të veçanta arsimore

Sipas njoftimit të DKA-së, konkursi është rishpallur për drejtor shkolle në dy shkolla të mesme të ulëta dhe për asistent/e për fëmijë me nevoja të veçanta arsimore në tri shkolla të mesme të ulëta.

Konkursi për drejtor shkolle është rishpallur për SHFMU “Destan Bajraktari” në Suharekë dhe për SHFMU “Rilindja” në Nëpërbisht.


Konkursi për drejtor shkolle është i hapur 15 ditë nga data 16.06.2022 deri më datë 30.06.2022.

Aplikacionet merren dhe dorëzohen në Zyrën nr.1 në Komunën e Suharekës. Vetëm kandidatët të cilët i plotësojnë kriteret dhe hyjnë në listën e ngushtë do të ftohen në intervistë. Aplikacionet e dorëzuara pas afatit nuk pranohen, ndërsa aplikacionet e pakompletuara refuzohen.

Rishpallje-konkursi-Drejtor-i-Shkolles-fillore-Mesme-Ulet-2022

Ndërsa konkursi për asistent/e për fëmijë me nevoja të veçanta arsimore është rishpallur për në SHFMU “Sadri Duhla” – Duhël (një pozitë), SHFMU “Dëshmorët e Kombit” – Vraniq (një pozitë) dhe SHFMU “Migjeni” – Gjinoc (një pozitë).

Konkursi është i hapur 15 ditë nga da 16.06.2022 deri më datën 30.06.2022.

Rishpallje-konkursi-3-Asistent-e-per-femijet-me-nevojat-me-nevoja-te-vecanta-arsimore-2022

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë