Sot mot i vranët dhe me riga shiu

Sot mot i vranët dhe me riga shiu
Eurolinda Zenelaj

27.04.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë kësaj jave do të mbaj mot i qendrueshëm dhe me diell.

Mirëpo, IHMK-ja për sot dhe nesër ka parashikuar se do të shfaqen mundësi për të reshura shiu.

Gjatë ditës së sotme në mëngjes do të ketë reshje të dobëta shiu, gjatë ditës kryesisht do të ketë vranësira dhe mundësi për riga lokale shiu.

Të mërkurën do të ketë rrebeshe shiu me bubullima. Temperaturat sot do të sillen nga 8 deri në 17 gradë celsius.

RAPORTO