Rregullat për hyrjen në Zvicër mund të ndryshojnë sërish

  • 25.12.2021
Rregullat për hyrjen në Zvicër mund të ndryshojnë sërish

Sipas raporteve të medias, kërkesa për të paraqitur një test PCR pas mbërritjes mund të anulohet për udhëtarët e vaksinuar dhe të rikuperuar dhe në vend të kësaj mund të përshtatet opsioni i një testi antigjen (më të shpejtë dhe më të lirë).

Kantonet e Cyrihut dhe Bernës po shkojnë edhe më larg duke nxitur braktisjen e të gjitha testeve të hyrjes për të vaksinuarit dhe të kuruarit, transmeton albinfo.ch.


Ndërsa Vaud është në favor të testeve PCR, por do të eliminonte testin e dytë (PCR ose antigjen) që do të kryhej në mes të katërt dhe të shtatës. ditë pas hyrjes.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë