Nesër mot me shi, stuhi lokale dhe shkarkime rrufesh

Nesër mot me shi, stuhi lokale dhe shkarkime rrufesh
Fjolla Hoxha

17.07.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se nesër parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe jostabil. 

Përpos rrezeve të pakta të diellit do të ketë zhvillim të vranësirave të cilat do të shoqërohen me riga shiu, stuhi lokale dhe shkarkime rrufesh.

Ndërsa, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë celsius, e ato maksimale të ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë celsius.

Njoftim i plotë:

“Moti nesër, 18.07.2021

Të dielën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe jostabil. Përpos rrezeve të pakta të diellit do të ketë zhvillim të vranësirave të cilat do të shoqërohen me riga shiu, stuhi lokale dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë Celsius. 

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i verilindjes.”

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit

4

4 orë më parë / Lajme

Parashikimi i motit për ditën sotme