Moti sot relativisht i qetë, temperaturat deri në 31°C

Moti sot relativisht i qetë, temperaturat deri në 31°C
Çlirim Gashi

15.06.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se gjatë këtyre pesë ditëve të ardhshme parashihet të mbajë mot relativisht i qetë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-31 gradë Celsius.

Indeksi UV parashihet të jetë mesatar deri i lartë. Kushtet biometeorologjike dhe agrometeorologjike do të jenë të mira, për shkak të reshjeve të fundit dhe prezencës së elementeve aktive meteorologjike.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s.

LEXO EDHE:  Edhe nesër moti kryesisht me diell, temperaturat deri në 37 gradë Celsius

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit