Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara
Çlirim Gashi

14.03.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë celsius. 

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugperëndimit.

RAPORTO