Mot i ftohtë edhe sot, temperaturat deri në -8 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se vendi ynë ndodhet nën ndikimin e fushave të fuqishme anticiklonike.

14.01.2022 / Lajme

Mot i ftohtë edhe sot, temperaturat deri në -8 gradë
Foto: Ilustrim

Kjo situatë barike do të kushtëzoj mot relativisht të qetë. Mëngjesi do të jetë i ftohët, me ngrica dhe me mjegull.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -8 deri -4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius.


Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i verilindjes.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *