Mirëmbajtja e objekteve dhe ambientit të Komunës së Suharekës, publikohet lista e ngushtë

  • 04.11.2022
Mirëmbajtja e objekteve dhe ambientit të Komunës së Suharekës, publikohet lista e ngushtë

Komuna e Suharekës ka njoftuar se pas hapjes së konkursit për mirëmbajtjen e objektit të komunës tashmë ka bërë përzgjedhjen e listes së ngushtë.

Në bazë të dokumentit që posedon SuharekaOnline bëhet e ditur se në listë janë përfshirë tre kandidat të cilët i kanë plotësuar kushtet për t”u përfshirë në këtë listë dhe kanë fituar mundësinë që të hyjnë në testin me shkrim.

Poashtu, bëhet e ditur se testi me shkrim do të mbahet me datë 09.11.2022 në ora 10:00 në sallën e Bordit në katin e dytë të komunës.


Kandidatët që do të hyjnë në testin me shkrim janë:

  1. Ejup Kuqi
  2. Halim Kuqi
  3. Urim Kuqi

Ndërsa, kandidatët të cilët nuk janë përfshirë në listën e ngushtë në afat prej tre (3) ditësh mund të paraqesin vërejtjet për përpilimin e listës te Komisioni Përgjedhës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë