Këshilltari i Thaçit: Deputetët shqiptarë të interesuar të përfitojnë politikisht – jo të mbrojnë luftën e UÇK-së

Këshilltari i Presidentit Hashim Thaçi, Adil Behramaj, ka reaguar ashpër drejt deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

Adil Behramaj me një postim në facebook ka reaguar ndaj deputetëve të Kosovës ku sipas tij nga 120 deputet të Kuvendit 61 deputet janë shqiptarë, të cilët nuk janë të interesuar të mbrojnë luftën e UÇK-së.

Ai thotë se deputetët e Kuvdenit të Kosovës  interesohen vetëm të përfitojnë politikisht dhe fshehurazi u gëzohen eliminimeve politike dhe ndëshkimit të ish-pjesëtarëve të UÇK-së.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.