“KEDS-i i paaftë në sigurimin e energjisë elektrike”

  • 16.08.2022
“KEDS-i i paaftë në sigurimin e energjisë elektrike”

Përgjithësisht u kritikua qasja jo korrekte nga ana e KEDS-it.

“Jemi të befasur për veprime të shpejta nga KEDS, ndonëse kemi kërkuar që të ketë masa parapake dhe të jetë informimi në kohë”, tha Skënder Krasniqi, përfaqëues i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës në RTK.


Ai kritkoi KEDS-in dhe qeverinë për, siç tha ai, paaftësinë e tyre në sigurimin e energjisë elektrike.

“Bizneset kanë nevojë që të njoftohen në kohë, në rast të ndërprerjes së energjisë elektrike, jo të veprohet, kështu, pa paraljmërim, duke shkaktuar dëme te bizneset”, tha Krasniqi.

Më tej ai lavdëroi gjestin e KESh-it që po i del në ndihmë Kosovës në furnizimin me energji elektrike, kur dihet se Shqipëria, deri më tani, është furnizuar nga Kosova në kohë vere.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë