Haradinaj për rezultatin e VV-së në zgjedhje lokale: Sikur të kenë dashur të humbasin vetë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se humbja e VV në zgjedhje lokale ka qenë befasuese dhe për këtë i lë fajin njerëzve kryesorë brenda këtij subjekti. 

Haradinaj për rezultatin e VV-së në zgjedhje lokale: Sikur të kenë dashur të humbasin vetë

Ai në emisionin Pressing në T7 ka thënë se VV “ sikur ka dashur të humbasë vetë në zgjedhjet lokale” 

“Sikur me pas dasht me humb vet”, thotë ai.


“Nuk kanë qenë shumë të kujdesshëm. Nuk kanë ditur të bëjnë partneritet. Nuk kanë ditur. Shembulli në Kamenicë. Kërkuan partneritet me Aleancën dhe fituan. Në Podujevë pastaj. Mendoj se në shumë raste udhëheqja qendrore me operimin e tyre kishte dëmtuar kandidatët. Besoj që vendimet e udhëheqjes qendrore janë ato që i kanë shkaktuar probleme”, shtoi ai në emisionin Pressing në T7.

Ai tha tutje se VV-së iu rritë mendja dhe se ka pasur qeverisej aspak të mirë në nivel qendror. 

“Populli thotë se nuk ka mallkim më të madh se sa me të thënë ‘tu rritë mendja’. Mendoj se kjo ndodhi me këta. U kënaqën shumë me fitore dhe nuk po bëjnë asgjë”, tha ai.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë