Festat e fundvitit, mërgimtarët ia mësyjnë Kosovës – Kjo është gjendja në pikat kufitare

  • 24.12.2022
Festat e fundvitit, mërgimtarët ia mësyjnë Kosovës – Kjo është gjendja në pikat kufitare

Mërgimtarët nga shtete të ndryshme të Europës kanë marr rrugën drejt vendlindjes për të kaluar festat e fundvitit.

Rrugëtimi i mërgimtarëve nga shtete të ndryshme për të ardhur në Kosovë nuk është aspak e lehtë për ta, ku pothuajse çdo herë në pika kufitare presin me orë të tëra.

Përditësimet e fundit të Ministrisë së Punëve të Brendshme në Kosovë tregojnë se fluksi në pikat e kalimit kufitar të vendit është rritur, raporton SuharekaOnline.


Fluks më i madh i bashkatdhetarëve tanë të cilët kanë vendosur që festat e fundvitit t’i kalojnë në vendlindjen e tyre është në pikën kufitare tek “Dheu i Bardhë”, ku kolonat janë 80-90 metra dhe po presin rreth 30-60 minuta.

Ndërsa, edhe në pikën kufitare fulksi është poashtu i madh ku kolonat për të hyrë në Kosovë janë 30-40 metra dhe bashkatdhetarët po preshin rreth 15-20 minuta.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë