Deklaratat për ndalje të pagave ndaj grevistëve, Jasharaj i SBASHK-ut paralajmëron padi ndaj ministrit Murati

  • 30.08.2022
Deklaratat për ndalje të pagave ndaj grevistëve, Jasharaj i SBASHK-ut paralajmëron padi ndaj ministrit Murati

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), Rrahman Jasharaj, ka paralajmëruar padi ndaj ministrit të Financave, Hekuran Muratin për deklaratat e tij të djeshme

Ai tha se në vend që Murati të ulë tensionet e të gjejë zgjidhje, ai po kërcënon me qëllim që ta frikësojë dikë.

“Ekspertët e drejtësisë janë në konsultime dhe do të insitojë me kolegët e mi që të përgatitet lënda dhe adresa tanimë dihet. Lënda do të drejtohet ndaj ministrit Hekuran Murati, i cili në vend që të ulë tensionet, ai kërcënon me qëllim që ta frikësojë dikë”, tha Jasharaj


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë