35 aksidente trafiku gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka treguar se në Kosovë kanë ndodhur 35 aksidente trafiku, 17 prej tyre me persona të lënduar dhe 18 prej tyre me dëme materiale.

Gjithashtu gjatë 24 orve të fundit policia ka shqiptuar 1 mijë e 446 gjoba, për të gjithë shkelsit e rregullave të trafikut.

Sipas raportit 24 orësh të policisë janë arrestuar 24 persona, 14 prej tyre janë dërguar në mbajtje, 1 person në vuajtje të dënimit.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.