Vjedhje e rëndë në Gelancë, hajnat hyjnë në një shtëpi dhe vjedhin para e stoli ari në vlerë të 8 mijë eurove

01.03.2023

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, që po shkaktojnë ankth e pasiguri, sidomos kur shtëpitë mbesin pa përkujdesje. Kështu e ka pësuar një familje në fshatin Gelancë të Suharekës mbrëmë pas mesnate. Sinjali mëson se persona të panjohur kanë hyrë me forcë brenda shtëpisë, ku kanë […]

Vjedhje e rëndë në Gelancë, hajnat hyjnë në një shtëpi dhe vjedhin para e stoli ari në vlerë të 8 mijë eurove Foto: Ilustrim

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, që po shkaktojnë ankth e pasiguri, sidomos kur shtëpitë mbesin pa përkujdesje.

Kështu e ka pësuar një familje në fshatin Gelancë të Suharekës mbrëmë pas mesnate.

Sinjali mëson se persona të panjohur kanë hyrë me forcë brenda shtëpisë, ku kanë demoluar dhomat e gjumit dhe kanë arritur që të vjedhin para të gatshme dhe stoli ari.

Bazuar në dëshminë e pronarit që ka denoncuar rastin në Polici, hajnat kanë vjedhur ari në vlerë të rreth 8 mijë eurove.

Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku kanë kryer ekzaminimet e nevojshme që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit dhe identifikimin e personave të dyshuar.

Me urdhër të prokurorit, rasti është iniciuar ‘Vjedhje e rëndë’, ndërsa veprimet tjera ligjore do merren posa të kapen të dyshuarit.