Bizneset Vende Pune Ofertat

Sulmi i doktoreshës në QKMF, reagon Drejtoresha e Shëndetësisë në Suharekë, Besa Kuqi

Sulmi i doktoreshës në QKMF, reagon Drejtoresha e Shëndetësisë në Suharekë, Besa Kuqi

11.08.2023 Suharekë

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale

Në mbrëmjen e së enjtës SuharekaOnline, raportoi eksluzivisht për një sulm fizik ndaj një doktoreshe, i cili ndodhi në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare “Rexhep Kuçi” në Suharekë.

Sipas burimeve të redaksisë thuhej se në mbrëmjen e së enjëtes është sulmuar fizikisht një doktoreshë K.B (emër i njohur për redaksinë) në QKMF-Suharekë, e cila ishte në orarin e punës.

Lidhur me këtë rast ka reaguar edhe Drejtoresha e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Suharekë, Besa Kuqi, e cila përmes një shkrimi ka thënë se e dënon ashpër sulmin ndaj stafit mjekësor, duke kërkuar njëkohësisht edhe sjelljen e personit (femër) para drejtësisë, e cila e ka kryer këtë vepër të ultë.

Kuqi tutje shton se dhuna ndaj mjekëve nuk duhet toleruar.

“Sapo u Informova nga kordinatori i QKMF-së se dje është sulmuar njëri nga mjekët në Qendrën e Mjekësisë Famijare “Rexhep Kuçi” në Suharekē. E dënoj ashpër sulmin ndaj stafit mjekësor, duke kërkuar njëkohësisht edhe sjelljen para drejtesise të atij që e ka kryer këtë veper te ultë.

Dhuna ndaj mjekeve nuk duhet toleruar, per këtë arsye është e nevojshme qe mjekët dhe punonjësit shëndetësor te kenë status te veqantë, i cili do ti sankisononte juridikisht kto incidente, me qëllim qe raste te tilla te mos trajtohen ne te ardhmen si sulme te thjeshta!” ka shkruar Kuqi.

Rikujtojmë se doktoresha K.B u sulmua nga vajza e një pacientës e cila sipas viktimës kishte pasur sjellje jo të mira dhe i kishte marr recetën e terapisë me dhunë nga dora, duke e kap për krahu dhe duke e shtyrë.

Rasti në fjalë është raportuar edhe në Stacionin Policor në Suharekë, ku është iniciuar si “Sulm”.

Reklama R-Sharm Reklama/Shtyp Rr. Brigada 123, Shirokë - Suharekë,
Kosovë
Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende89 ditë

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë