Pritja dhe shërbimet ndaj mërgimtarëve, ministrja Gërvalla në Suharekë, takohet me kryetarin Muharremaj

Pritja dhe shërbimet ndaj mërgimtarëve, ministrja Gërvalla në Suharekë, takohet me kryetarin Muharremaj
Taulant Krasniqi

16.07.2021 / Suhareka

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, sot ka vizituar Komunën e Suharekës, ku është takuar me kryetarin Bali Muharremaj.

Vizita e ministres Gërvalla ka për qëllim që të njoftohet nga afër me shërbimet dhe kapacitetet për tu ofruar shërbime pjesëtarëve të mërgatës gjatë periudhës së verës.

Ministrja Gërvalla do të vizitoj institucione qendrore dhe lokale për të parë pritjen që iu bëhet bashkatdhetarëve dhe punën gjatë fluksit të madh të tyre.

Pas këtij takimi të dy do të mbajnë konferencë për medie.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit