Katër rastet pozitive në Komunën e Suharekës janë nga këto vende

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 584 mostra të marra nga ShSKUK, gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren dhe laboratoret private, prej të cilëve rezultojnë 162 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 10 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Nga 162 rastet pozitive të cilat u konfirmuan sot nga IKSHPK me virusin Korona, katër nga ta janë nga Komuna e Suharekës.

Rastet Pozitive janë tre nga Suhareka dhe një në Reshtan.

Sot gjithashtu kujtojmë se janë sheruar 220 pacient në tërë vendin.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.