Bizneset Vende Pune Ofertat

Dita Ndërkombëtare e Diversitetit Kulturor e gjen Suharekën pa “Shtëpi të Kulturës”!

Dita Ndërkombëtare e Diversitetit Kulturor e gjen Suharekën pa “Shtëpi të Kulturës”!

22.05.2023 Suharekë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Kanë kaluar pothuajse 5 vite që kur Komuna e Suharekës ka mbetur pa Shtëpinë e Kulturës.

Projekt ky i papërfunduar, i cili do të mbetet sfidë e Komunës së Suharekës edhe përgjatë vitit 2023, shkruan SuharekaOnline.

Që nga viti 2018 kontrata për realizimin e projektit të shtëpisë së kulturës në Komunën e Suharekës ishte anuluar.

Si rezultat i mosrespektimit së afateve kohore nga ana e operatorit ekonomik dhe shkeljeve të kushteve të kontratës, si dhe mosrespektimit të projektit, më 30 maj 2019 kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj kishte njoftuar se është shkëputur kontrata për projektin “Ndërtimi i Shtëpisë së Kulturës Ukë Bytyçi”.

Ndërsa, Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj në konferencën për media të mbajtur me 27 dhjetor 2022, ka theksuar se në vitin 2023 për të janë tri sfida të cilat do ta përcjellin gjatë këtij viti e njëra ndër to tha se është edhe Shtëpia e Kulturës “Ukë Bytyçi”.

“Për mua sfidë do të jetë ndërtimi i shtëpisë së kulturës “Ukë Bytyçi” që lënda vazhdon edhe më tutje në OSHP, ku vlera është 3 milion euro” kishte thënë Muharremaj ndër tjerash.

I pyetur se si do të bëjë zgjidhje për këtë projekt, Muharremaj tha se për shtëpinë e kulturës duhet të kthehet pasi që lënda është në OSHP dhe se Komuna e Suharekës do të vazhdojë me procedurat.

Lami Palace Gastronomi Rr. Brigada 123, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
PRIMA QERAMIKA Tjera Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Reklama R-Sharm Reklama/Shtyp Rr. Brigada 123, Shirokë - Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende100 ditë

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë