Bizneset Vende Pune Ofertat

Afër 200 mijë € do të investohen në disa fshatra të Suharekës për shtim të kapaciteteve për ujë të pijshëm

Afër 200 mijë € do të investohen në disa fshatra të Suharekës për shtim të  kapaciteteve për ujë të pijshëm

03.06.2022 Suharekë

Muharremaj ka thënë se afër 200 mijë euro do të investohen në fshatrat Peqan, Greikoc, Nishor, Rrugën “Xhavit Sylaj”, Rruga “Kenan Halimi” në Peqan dhe projekte të tjera.

Ai ka shtuar se ky bashkëfinancim mes KRU “Hidroregjioni Jugor” dhe Komunës së Suharekës, ka për qëllim investimin dhe shtimin e kapaciteteve ujore, zjerimin e sistemit të ujësjellit e të tjera.

Gjithashtu, i pari i Suharekës ka premtuar se qytetarëve do tu përmirësohet kualiteti i jetës dhe për këtë nuk do të mungoj angazhimi i tyre.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Stadiumi i propozuar nga Muharremaj, ministri Çeku: Nuk përkon me kategorinë ku është listuar në listën e MKRS-së

Stadiumi i propozuar nga Muharremaj, ministri Çeku: Nuk përkon me kategorinë ku është listuar në listën e MKRS-së

Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Hajrulla Çeku ka folur në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës për çështjen e stadiumit të Suharekës.

Më 21 shtator të këtij viti, kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj e publikoi projektin për ndërtimin e stadiumit në komunën e tij.

Stadiumi në fjalë i përmendur nga kryetari i Suharekës i takon kategorisë së katër dhe që ka plot 17 mijë ulëse.

Çeku nga Kuvendi foli rreth këtij projekti, ku tha se MKRS nuk e ka pa atë dhe se nuk përkon me kategorinë ku është listuar në listën e MKRS-së për stadiume.

Më tej, i pari i MKRS-së tha se për këtë lloj infrastrukture duhet përgjegjësi e lartë, ndërsa zbuloi se po formohet një grup koordinues mes FFK-së, MKRS-së dhe komunave.

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj kishte bërë të ditur se ekziston lokacioni si parcelë katastrale, në sipërfaqen 16 hektar, ku është i miratuar në PZHK dhe HZK

Grabitja e armatosur në Suharekë – reagon kryetari Bali Muharremaj

Grabitja e armatosur në Suharekë – reagon kryetari Bali Muharremaj

Grabitje e armatosur ka ndodhur gjatë ditës së mërkurë në një argjendari në Suharekë, si pasojë e gjuajtjes me armë zjarri, është plagosur një polic.

Kryetari i komunës së Suharekës Bali Muharremaj, ka reaguar për rastin.

Muharremaj porositi për ruajtjen e qetësisë.

Ai tha se ka folur me policinë, dhe se është duke u punuar në zbardhjen e rastit.

“Sapo bisedova me komandantin e Policisë, për rastin e grabitjes në një lokal në Suharekë, dhe u njoftova se po punohet në zbardhjen e rastit”.

“Suharekës uroi që raste të tilla të mospërsëriten kurrë”, shkroi Muharremaj në Facebook.

Policia i ishte përgjigjur një informacioni për një grabitje të armatosur.

Nga të shtënat me armë deri më tani dëme ka pësuar një veturë e Policisë ndërsa të dyshuarit, sipas informacioneve të Policisë, janë larguar nga vendi i ngjarjes me një veturë me xhama të errët.

Vazhdon rritja e shpenzimeve të telefonisë mobile, për dy muaj Komuna e Suharekës shpenzoi mbi 4 mijë e 500 euro

Vazhdon rritja e shpenzimeve të telefonisë mobile, për dy muaj Komuna e Suharekës shpenzoi mbi 4 mijë e 500 euro

Në shpenzimet e muajit korrik dhe gusht 2023, sipas njësive buxhetore dhe kodeve ekonomike të Komunës së Suharekës ndër tjerash figurojnë edhe ato të telefonisë mobile.

Në bazë të publikimeve në webfaqen e Komunës së Suharekës bëhet e ditur se për telefoni mobile për dy muaj janë shpenzuar 4,529.76 euro, shkruan SuharekaOnline.

Muaji/ VitiShpenzimet totale të telefonisë mobile
Korrik/20232,029.74 euro
Gusht/20232,500.02 euro
TOTALI:4,529.76 euro

Shpenzime më të mëdha janë bërë nga Shërbimit e Kujdesit Primar Shëndetësor ku figuron se për dy muaj (korrik dhe gusht) janë shpenzuar 1,276.53 euro.

Poashtu, nga të dhënat figuron se shpenzime të mëdha për telefoni mobile janë bërë edhe nga Shërbimet Publike ku për periudhë të njëjtë kohore janë shpenzuar 986,23 euro.

Ndërsa, shpenzime për telefoni mobile janë bërë edhe nga Zyra e Kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ku figuron se për dy muaj janë shpenzuar 456.37 euro.

Ndryshe nga këto, shpenzime më të vogla për telefoni mobile janë bërë nga Inspekcioni dhe Planifikimi, Urbanizmi dhe Inspekcioni, ku të dy nga këto kanë deklaruar fatura në vlerë prej 15.95 euro.

SuharekaOnline më poshtë iu sjellë tabelat për muajin korrik dhe gusht të këtij viti të cilat përmbajnë shpenzimet e telefonisë mobile.

NjesiaShpenzimet e telefonisë mobile – korrik 2023
Zyra e Kryetarit 300.00 euro
Buxheti255.87 euro
Shërbimet Publike818.37 euro
Bujqësia315.50 euro
Shërbimet Kadastrale 90.00 euro
Shërbimet e Kujdesit Primar Shëndetësor90.00 euro
Shërbimet Sociale 40.00 euro
Arsimi Fillor120.00 euro
TOTALI:2,029.74 euro
NjesiaShpenzimet e telefonisë mobile -gusht 2023
Zyra e Kryetarit156.37 euro
Administrata211.79 euro
Inspekcioni 15.95 euro
Buxheti85.87 euro
Shërbimet Publike167.86 euro
Bujqësia230.00 euro
Planifikimi, Urbanizmi dhe Inspekcioni15.95 euro
Shërbimet e Kujdesit Primar Shëndetësor 1,186.53 euro
Shërbimet Sociale 40.00 euro
Administrata119.70 euro
Arsimi Fillor270.00 euro
TOTALI:2,500.02 euro
New Born Agency Tjera Rruga Xhavit Sylaj, Suharekë,
Kosovë
Nails by Teuta Tjera Rr. Brigada 123, Sheshi, Suharekë,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
SuharekaOnline Media Rr. Brigada 123, pn, 23000 Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë