Zyrtare: Yannick Carrasco nënshkruan për Atletico Madrid

Zyrtare: Yannick Carrasco nënshkruan për Atletico Madrid

Atletico de Madrid ka bërë zyrtare nënshkrimin e Yannick Carrasco.

Carrasco kthehet në skuadrën spanjolle dy vjet pas marshimit të tij për në Kinë.

Ai këtë e ka bërë me një hua deri më 30 qershor të ardhshëm. Pas një muaji intensiv negociatash, ai më në fund është zgjedhur për të ndihmuar në zgjidhjen e problemeve me qëllimin që skuadra ka për të gjithë sezonin.


Synimi i klubit ishte fillimisht të transferonte Edinson Cavani, megjithatë refuzimi i ofertës nga ana e Paris Saint Germain për transferimin e futbollistit uruguaian ka detyruar drejtuesit e Atlético të vlerësojnë alternativa të tjera dhe të kërkojnë një zgjidhje emergjente për të përforcuar një shabllon të ndëshkuar për lëndime, kryesisht në sulm.

Përballë pamundësisë për të nënshkruar një qendër përpara në kategorinë Matador, Atletico ka vendosur të sjellë një mesfushor si Carrasco.

Nga menaxhmenti sportiv kuptohet që përshtatja e tij me skuadrën do të jetë e menjëhershme, pasi dihet në mënyrë perfekte edhe sistemi i lojës, edhe metodologjia e punës e Diego Pablo Simeone.

Yannick Carrasco filloi fazën e tij të parë në Atletico në sezonin 2015-16.

Carrasco ka luajtur gjithsej 124 ndeshje me fanellën e rojiblanca dhe shënuan 23 gola. Në tregun e dimrit të vitit 2018 ai shkoi në Kinë, konkretisht te Dalian Professional. Karriera e tij ka qenë e suksesshme në Super League të tij. Ai shënoi 24 gola në 52 ndeshje.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës