Zyrtare: Shtyhet ndeshja FC Ferizaj – FC Ballkani

  • 17.09.2022
Zyrtare: Shtyhet ndeshja FC Ferizaj – FC Ballkani

Ndeshja e xhiros së tetë në Albi Mall Superligën e Kosovës ndërmjet Ferizajt dhe Ballkanit, shtyhet për një ditë. 

Kjo ndeshje ishte paraparë që të luhet nesër (e diel) me fillim nga ora 15:00, por ky takim është shtyrë për të hënën.

Ky vendim erdhi nga FFK-ja, pasi ekipi i Ballkanit mbrëmë ka pasur telashe gjatë kthimit në Kosovë, pas defektit në aeroplan, që krijoi frikë dhe traumë tek stafi dhe lojtarët.


Njoftimi i plotë nga FC Ferizaj:

Ndeshja e xhiros së 8 në “ALBI MALL” Superligën e Kosovës në Futboll mes FC Ferizaj – FC Ballkani e caktuar të zhvillohej ditën e diel nga ora 15:00, është shtyrë për të hënën.

Vendimi na është dërguar nga Federata e Futbollit të Kosovës, me arsyen se Ballkani pas përfundimit të ndeshjes së djeshme kundër Slavia Prages, ka pasur telashe gjatë kthimit, me një defekt në aeroplan, e që krijoi frikë dhe trauma tek stafi, lojtarët dhe se kanë mbërritur me shumë vonesë në Kosovë.

Komisioni i Garave në shkresën e dërguar kanë shkruar se ndeshja FC Ferizaj – FC Ballkani do të zhvillohet të hënën me datë 19.09.2022 në ora 15:00.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë