Theret një tifoz i FC Ballkanit

  • 04.09.2022
Theret një tifoz i FC Ballkanit

Para fillimit të ndeshjes në mes të Prishtinës dhe Ballkanit, në stadiumin “Fadil Vokrri” ndodhi një incident mes tifozëve “Plisat” dhe “Xhebrailat”.

Si pasojë e këtij incidenti, një tifoz i Ballkanit është ther me thikë.

Kështu deklaroi në emisionin Sports Show në Klan Kosova, Korab Elshani, nga tifozëria “Xhebrailat”.


“Jemi sulmuar nga Plisat. Një nga tifozët është therur me thikë. Është Valoni, kryetifozi i cili na udhëheq neve në tribuna” – tha Elshani.

Elshani u ankua për sigurinë në stadiumin “Fadil Vokrri”.

“Nuk ka pasur policë dhe sigurim. Tifozët e Prishtinës kanë ardhur diku nga një distancë prej 200 metrash ku kanë qenë të vendosur “Plisat” dhe e kanë shkaktuar atë” – theksoi ai.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë