Suhareka kampione edhe në volejboll, ShMU “Dituria” zë vendin e parë në garat republikane

  • 03.06.2022
Suhareka kampione edhe në volejboll, ShMU “Dituria” zë vendin e parë në garat republikane

Pas Ballkanit që u shpall kampion i Superligës së Kosovës në futboll për edicionin 2021/2022, gjatë mbrëmjes së djeshme është shpallur kampion edhe Golden Eagle Ylli në Superligën e Kosovës në basketboll, kështu duke e mbrojtur titullin.

E gjatë ditës së sotme ka ardhur edhe një lajm i mirë për Komunën e Suharekës, ku tashmë edhe vajzat i kemi kampione.


Në kuadër të garave të sportit shkollor, u zhvilluan garat republikane në volejboll për SHMU-të dhe SHML-të, femra dhe meshkuj.

Në një konkurencë të fortë ku morën pjesë shkollat më të mira të Kosovës, ShMU “Dituria” – Samadrexhë, zuri vendin e parë duke u shpallur Kampion Republikan.

Blerdina Voci u zgjodh si lojtarja më e mirë e garave (MVP).

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë