Start fantastik nga Man United, triumfon me rezultat 5-1 ndaj Leeds

Start fantastik nga Man United, triumfon me rezultat 5-1 ndaj Leeds

Të nisësh kampionatin me një fitore 5-1 ndaj një ekipi që i ka hapur punë cdo skuadre të madhe në Premier League e për më tepër të prezantosh para tifozëve edhe dy goditjet e mëdha, Sancho e Varane, nuk ka ku të shkojë më mirë për Manchester United.

“Djajtë e Kuq” takuan tifozët në një “Old Trafford” të mbushur plot dhe nuk i zhgënjyem me një fitore bindëse dhe spektakolare 5-1 ndaj Leeds United të Marcelo Bielsas.

Skudra e Solskjaer dominoi totalisht rivalët falë edhe një Bruno Fernandes stratosferik i cili udhëhoqi skuadrën me 3 gola në këtë sukses.


Golat e tjerë u shënuan nga Fred dhe Greenwood teksa para fillimit të ndeshjes u prezantua para tifozëve edhe Raphaele Varane, mbrojtësi që u ble nga Real Madrid.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë