Ronaldo: Dua të luaj edhe për një kohë të gjatë

31.12.2020

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo këmbëngul se ai synon të luajë për ‘shumë, shumë vite’ dhe po ëndërron Kupën e Botës me Portugalinë. 35-vjeçari u emërua Lojtari i Shekullit në Globe Soccer Awards të Dielën, pasi kishte fituar Topin e Artë pesë herë, transmeton IndeksOnline. “Nuk ka rëndësi mosha. Ajo që është e rëndësishme është […]

Ronaldo: Dua të luaj edhe për një kohë të gjatë Foto: Cristiano Ronaldo - Juventus

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo këmbëngul se ai synon të luajë për ‘shumë, shumë vite’ dhe po ëndërron Kupën e Botës me Portugalinë.

35-vjeçari u emërua Lojtari i Shekullit në Globe Soccer Awards të Dielën, pasi kishte fituar Topin e Artë pesë herë, transmeton IndeksOnline.

“Nuk ka rëndësi mosha. Ajo që është e rëndësishme është mendja, ”u tha Ronaldo gazetarëve.

“Nuk ka rëndësi nëse Cristiano Ronaldo është i mirë, ju nuk e dini nesër se çfarë do të ndodhë. Unë jetoj në të tashmen, në moment.

“Momenti është i mirë, ndihem i lumtur, ndihem i mprehtë dhe në një moment të mirë në jetën time. Shpresoj të luaj shumë, shumë vite më shumë por kurrë nuk i dihet.

“Ky është futboll, ne nuk e dimë se çfarë do të ndodhë nesër. Kur flas me djem të rinj gjithmonë them ‘shijoni momentin’ sepse kurrë nuk e dimë se çfarë do të ndodhë. Sytë e mi e shohin të ardhmen shumë, shumë të ndritshme, kështu që unë jam i lumtur me këtë. ”

Ai u fitua praktikisht çdo trofe në nivel klubi dhe ndërkombëtar, përveç një.

“Ende ëndërroj për Kupën e Botës me Portugalinë. Ështe e mundur…”

CR7 do të jetë 37 vjeç në kohën kur turneu tjetër i Kupës Botërore do të zhvillohet në Katar në 2022.