Ramadani: Do japim maksimumin në Suharekë, po analizojmë pikat forta dhe të dobëta të Ballkanit

  • 03.03.2022
Ramadani: Do japim maksimumin në Suharekë, po analizojmë pikat forta dhe të dobëta të Ballkanit

Kryendeshja e kësaj jave është ajo mes Ballkanit dhe Llapit.

Për të dy klubet fitorja e kësaj ndeshje do të thoshte shumë, pasi që pretendojnë titullin e më të mirit në elitën e futbollit kosovar.


Ballkani është lider i tabelës me 45 pikë, gjashtë më shumë se Llapi që pozicionohet në vendin e katërt, por që është në hap për titull bashkë me dy rivalët e Anamoravës, Dritën (41) e Gjilanin (43).

Arbnor Ramadani, futbollisti i pandalshëm i Llapit është treguar i matur përpara kësaj sfide jo të lehtë për të dhe bashkëlojtarët e tij.

Mesfushori gjilanas ka thënë se ata po përgatiten për këtë takim, ndërsa është shprehur optimist se do dalin të pamposhtur nga Suhareka.

“Jemi duke u përgatitur maksimalisht. Siç na analizojnë ekipet tjera neve, jemi duke i analizuar edhe ne pikat e forta dhe të dobëta të kundërshtarit. Pritshmërit i kemi të mëdha. Duke pasur parasysh ecurinë që kemi në ndeshjet e fundit besojë shumë në rezultat pozitiv”, u shpreh futbollisti i Llapit, Arbnor Ramadani të enjten për Demokracia.com duke shtuar:

“Duke pasur parasysh ecurinë e dy skuadrave dhe sikurse për ne ashtu edhe për ata do jetë ndeshje shumë e fortë. Ne do futemi ta japim maksimumin pastaj çfarë do sjell ndeshja mbetet të shihet. Do luftojmë deri në pikën e fundit për rezultat pozitiv”, nënvizoi për fund Ramadani.

Ballafaqimi mes Ballkanit dhe Llapit luhet të dielën me fillim nga ora 13:30.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë