Prishtina mposht Dritën, shpallet kampione e Super Kupës së Kosovës

Pas një ndeshje mjaft dramatike, Prishtina ka arritur ta mposht fituar ndaj Dritës me rezultat 3-1 dhe kësisoj është shpallur kampione e Super Kupës së Kosovës.

Prishtina ka arritur që të fitojë titullin e parë në këtë sezon duke e mposhtur Dritën në finale.

Në këtë ndeshje u panë shumë raste, sidomos nga klubi i kryeqytetit, të cilët në fund u shpallën edhe kampion.

Kastriot Rexha ishte golashënuesi i vetëm për Dritën në këtë ndeshje.

Prishtina tani vetëm shton rekordin e saj, duke u bërë klubi i vetëm që fiton këtë trofe 10 herë.

RAPORTO