Përfundon derbi në Superligë, Ballkani fiton tre pikë të mëdha ndaj Dritës

  • 26.02.2022
Përfundon derbi në Superligë, Ballkani fiton tre pikë të mëdha ndaj Dritës

Pas përfundimit të ndeshje, Ballkani është rikthyer në Suharekë me pikët e plota nga Gjilani.

Ballkani nën drejtimin e trajnerit Ilir Daja ka arritur që të triumfojë me rezultat 1-0 ndaj Dritës.


Përkundër rasteve të shumta të shënimit, klubi suharekas doli të jetë më e konkretizuar dhe se arriti që të shënojë golin për epërsi.

Golin e vetëm në këtë derbi e shënoi Solomon në minutën e 71-të të ndeshjes, kështu duke i sjellë klubit të tij tre pikë të arta.

Me këtë fitore, Ballkani tashmë është lider në Superligën e Kosovës me 45 pikë, duke lënë pas Gjilanin me 42 pikë dhe Dritën me 41 pikë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë