Përfundon derbi në Superligë, Ballkani fiton tre pikë të mëdha ndaj Dritës

26.02.2022

Pas përfundimit të ndeshje, Ballkani është rikthyer në Suharekë me pikët e plota nga Gjilani. Ballkani nën drejtimin e trajnerit Ilir Daja ka arritur që të triumfojë me rezultat 1-0 ndaj Dritës. Përkundër rasteve të shumta të shënimit, klubi suharekas doli të jetë më e konkretizuar dhe se arriti që të shënojë golin për epërsi. […]

Përfundon derbi në Superligë, Ballkani fiton tre pikë të mëdha ndaj Dritës Foto: Ilustrim

Pas përfundimit të ndeshje, Ballkani është rikthyer në Suharekë me pikët e plota nga Gjilani.

Ballkani nën drejtimin e trajnerit Ilir Daja ka arritur që të triumfojë me rezultat 1-0 ndaj Dritës.

Përkundër rasteve të shumta të shënimit, klubi suharekas doli të jetë më e konkretizuar dhe se arriti që të shënojë golin për epërsi.

Golin e vetëm në këtë derbi e shënoi Solomon në minutën e 71-të të ndeshjes, kështu duke i sjellë klubit të tij tre pikë të arta.

Me këtë fitore, Ballkani tashmë është lider në Superligën e Kosovës me 45 pikë, duke lënë pas Gjilanin me 42 pikë dhe Dritën me 41 pikë.