Manchester City dëshiron Erling Haalandin

Sukseset e Haaland te Salzburg dhe së fundmi edhe në Borussia Dortmund ka bërë që të shprehin interesim për të shumë klube evropiane.

Së fundmi Erling Haaland u shënjestrua edhe nga klubi futbollistik anglez, Manchester City.

Tashmë afati kalimtar dimëror ka kaluar, por shumë shpejt vjen koha e afatit kalimtar të verës, pra gjatë këtij afati kalimtar Manchester City po e sheh 19 vjeçarin si zëvendësim ideal të Sergio Agueros dhe për këtë mund të bëjnë një ofertë të majme.

Në sezonin 19/20 në Bundesligë, Haaland ka luajtur 4 ndeshje dhe ka shënuar 7 gola, ndërsa në DFB Cup në njëjtën sezonë ka luajtur 1 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol.