Holandë – Ukrainë, formacionet e mundshme

Holandë – Ukrainë, formacionet e mundshme
Çlirim Gashi

13.06.2021 / Sport

Edhe sot vazhdon Kampionati Evropian “EURO 2020” me tri super ndeshje.

Në kuadër të këtij kampionati përfaqësuesja e Holandës dhe asaj të Ukrainës do të përballen me fillim prej orës 21:00.

Ndeshja Holand – Ukrainë zhvillohet në stadiumin “Johan Cruijff Arena” në Amsterdam.

Trajnerët e të dyja skuadrave janë gati për këtë ndeshje dhe pritet të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Formacionet e mundshme:

Holandë (3-5-2): Stekelenburg; Timber, De Vrij, Blind; Dumfries, De Roon, Wijnaldum, De Jong, Wijndal; Depay, Weghorst;

Ukrainë (3-4-1-2): Buschan; Zabarryi, Matvienko, Mykolenko; Karavaev, Stepanenko, Sydorchuk, Zinchenko; Shaparenko; Malinovski, Yaremchuk./SuharekaOnline/

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit