Era kampion po i vjen, edhe kaq pikë i duhen Ballkanit për të bërë historinë

Klubi futbollistik nga Suhareka, Ballkani është shumë afër që të bëhet kampion në elitën e futbollit kosovar.

Era kampion po i vjen, edhe kaq pikë i duhen Ballkanit për të bërë historinë

Mbase një gjë e tillë është bërë edhe më lehtë pas vendimit të sotëm të Komisionit të Garave që ndeshja e zhvilluar mes Ulpianës dhe Ballkanit të përfundojë me rezultat 0-3 në tavolinë, në favor të Ballkanit.

Pas këtij vendimi, diferenca e suharekasve ndaj klubeve ndjekëse, Dritës dhe Gjilanit është 11 pikë.


Andaj në 6 javët e fundit, nga 18 pikë të mundshme, Ballkanit i duhen vetëm 6 pikë, ku skuadra e udhëhequr nga trajneri Ilir Daja nuk pritet që të ketë vështirësi të arkëktoj këto 6 pikë, kjo bazuar në ndeshjet paraprake të zhvilluar si dhe në kalendarin që ka.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë