Dybala nuk do të rinovojë te Juventusi: Premierliga lëviz në kartona

Ai iu bashkua Bianconerëve në vitin 2015, por kontrata e tij përfundon verën e ardhshme.

13.01.2022 / Sport

Dybala nuk do të rinovojë te Juventusi: Premierliga lëviz në kartona
Foto: Ilustrim

Paulo Dybala dukej se do të zgjaste qëndrimin e tij në Juventus, por argjentinasi ka pasur një shans për zemër dhe tani favorizon një lëvizje diku tjetër.

Ai bashkohet me lojtarë si Kylian Mbappe dhe Paul Pogba, të cilëve gjithashtu u skadon kontrata në verën e vitit 2022, duke i bërë ata në gjendje të negociojnë një kontratë me një ekip të ri gjatë këtij muaji.


Media argjentinase e lajmeve TyC Sports ishte një nga të parat që dha lajmin se Dybala tani ka zgjedhur të mos qëndrojë në Juventus pasi klubi ndryshoi disa kushte në ofertën e tij të re të kontratës, duke çuar në një prishje të plotë të bisedimeve.

A mund të jetë Dybala në rrugën e tij drejt Premier League?

Numri 10 i Juventusit është lidhur shpesh me një lëvizje në Premierligë, me lojtarë si Manchester United dhe Tottenham Hotspur që dyshohet se janë përfshirë për nënshkrimin e tij.

Megjithatë, duke pasur parasysh faktin se Dybala do të mund të largohej si një transferim i lirë, shumë klube të tjera në Angli dhe në mbarë Evropën do të shijojnë shanset e tyre për të joshur sulmuesin në klubin e tyre.

Çdo vendim nga Dybala në lidhje me sfidën e tij të radhës do të duhet të konsiderohet mirë dhe të përmbushë kërkesat e tij përsa i përket rolit në skuadër, si dhe kontratës me të cilën ai luan.

Një gjë është e sigurt: klubet që dëshirojnë të nënshkruajnë me Dybalan do të duhet të veprojnë shpejt, pasi një lojtar i kalibrit dhe përvojës së tij nuk bëhet rregullisht i disponueshëm për të nënshkruar.

Juventusi do të humbasë një nga lojtarët e tyre më të mirë

Pasi Cristiano Ronaldo u largua nga Torino për në Manchester verën e kaluar, Juventusi ishte i gatshëm të bënte gjithçka që mundej për të siguruar që Dybala të mos e ndiqte nga dera.

Pavarësisht kësaj, duket se nuk kanë mundur ta bindin të qëndrojë. Aktualisht, Juventusi është i pesti në Serie A dhe do të përballet me Villarrealin në 1/16 e Ligës së Kampionëve.

Lajmi për largimin e Dybala do të bëjë pak për të siguruar tifozët se Bianconerët janë në rrugën e duhur për t’u rikthyer në garë për të fituar sërish Scudetton pasi Interi fitoi titullin sezonin e kaluar.

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *