Ballkani, kampion i ri i Kosovës te juniorët

Ballkani, kampion i ri i Kosovës te juniorët

Ballkani i Suharekës ka përsëritur suksesin e vitit të kaluar duke u shpallur kampion të ri të Kosovës.

Në një garë tejet interesante ku luftuan për titullin Ballkani, Drita, Gjilani e Trepça ’89, në fund ishin suharekasit që triumfuan.

Zyrtarët e FFK-së i kanë dorëzuar edhe titullin e kampionit klubit suharekas, ku aty ishte prezent edhe presidenti i klubit, Arsim Kabashi.


“Njomakët e FC Ballkani-t mbrojnë titullin kampion, pas një viti i cili ishte përshkruar me shumë punë dhe mundim dhe në përkrahje të pa rezerv nga klubi dhe çdo qytetar i Suharekes kemi arrit të mbrojmë titullin kampion.

Klubi uron të gjithë pa dallim ne këtë arritje, duke uruar që çdo protagonist i kësaj gjenerate të kete sukeses në të ardhmen”, shkruan në faqen e Ballkanit.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë