Kandidatët për Kuvend Komunal:

AAK
Bexhet Kuçi
2 Mihrije Suka
3 Aziz Bytyqi
4 Reshat Selimaj
5 Enver Shabani
6 Besa Kuqi
7 Lirim Qatani
8 Arlind Hajdaraj
9 Aferdita Mamaj
10 Vullnet Luzhnica
11 Emrush Bytyçi
12 Sanije Kuçi-Rexhepaj
13 Bujar Shala
14 Beqir Berisha
15 Florina Baftijaj
16 Gent Ndrecaj
17 Miranda Fondaj
18 Edona Hasani
19 Beqir Palushi
20 Bukurije Maksutaj
21 Fidaije Kukaj
22 Edon Sadikaj
23 Marigona Suka-Bungu
24 Liridona Balaj
25 Jeton Elshani
26 Edi Bytyqi
27 Rozeta Jahaj
28 Zgjim Gashi
29 Ylli Rraqi
30 Myrvete Shala
31 Mimoza Bajraktari
32 Driton Maliqaj
33 Saranda Bajraktari
34 Xhevxhet Gashi
LDK
Shefket Kolgeci
2 Urim Suka
3 Bulëza Kuçi
4 Flamur Bytyçi
5 Kushtrim Kuçi
6 Elmaze Bytyçi
7 Selman Kolgeci
8 Milit Elshani
9 Shqipe Ramaj
10 Alban Berisha
11 Brahim Curri
12 Jehona Shala
13 Xhavit Bytyçi
14 Qendrim Morina
15 Fahrije Sopa
16 Ali Shala
17 Vehbi Krasniqi
18 Kosovare Kokollari
19 Jeton Hoti
20 Dukagjin Latifi
21 Doruntina Zenelaj
22 Arben Hamzaj
23 Ilir Sopaj
24 Donjeta Kabashaj
25 Altin Bujari
26 Ilir Bytyçi
27 Albulena Fetiu-Hasanaj
28 Ardian Elshani
29 Dardan Vrella
30 Qendresa Shala
31 Mentor Gallapeni
32 Driton Muhaxheri
33 Besarta Daka
34 Bashkim Ndrecaj
LVV
Liridon Fandaj
2 Pranvera Berisha
3 Hetem Muharremaj
4 Laureta Tafaj
5 Agron Maliqaj
6 Jetmir Durmishi
7 Valmire Kryeziu
8 Drilon Zyba
9 Qëndrim Elshani
10 Festë Kabashi
11 Pajtim Lezi
12 Arbër Aliaj
13 Florije Gegaj
14 Arbes Gashi
15 Islam Morina
16 Erlida Bajrami
17 Arsim Muqa
18 Latif Krasniqi
19 Arbërie Bytyqi
20 Arsim Tafolli
21 Astrit Dakaj
22 Arjeta Morina
23 Sami Buzhala
24 Faton Zekolli
25 Arberita Morina
26 Faton Kololli
27 Merlinda Bekteshi
28 Besnik Kryeziu
29 Albulena Krasniqi
30 Granit Hoti
31 Gentiana Daka
32 Qendrim Gashi
33 Veton Shala
34 Yllka Kadolli
PDK
Jeton Rrakaqi
2 Dardan Berisha
3 Mevlude Kabashi
4 Egzon Kryeziu
5 Rilind Krasniqi
6 Ilirjana Basha
7 Liridon Jollxhiu
8 Jeton Baku
9 Arlinda Trolli
10 Bajram Basha
11 Arber Elshani
12 Sheqerie Zyrapi
13 Bashkim Bajramaj
14 Valon Elshani
15 Marigona Vataj
16 Reshat Selimaj
17 Shaip Selimi
18 Çendresa Krasniqi
19 Jashar Bytyçi
20 Ismet Ahmeti
21 Floriana Kadriu
22 Ardit Cikaqi
23 Artane Bytyçi
24 Flutura Shukolli
25 Blerim Selimi
26 Lutfi Kadriaj
27 Besarta Veselaj
28 Burim Gashi
29 Erjon Morina
30 Arjana Fangu
31 Muhamet Sallauka
32 Melihate Bungu
33 Floriana Gashi
34 Alush Shala
NISMA
Jehona Rrafshi
2 Avni Lubovci
3 Antoneta Berisha
4 Edonis Bytyqi
5 Kujtesë Bytyçi
6 Lavdije Gashi
7 Arsim Gollopeni
8 Sahide Muharremi
9 Blerta Rrafshi
10 Nadije Hysenaj
11 Leotrim Gashi
12 Vezire Kadriaj Maksutaj
13 Besiana Fangu
I.TH
Herolind Limaj
2 Hysni Bytyçi
3 Almenta Kryeziu
4 Lumbardh Sopa
5 Besim Krasniqi
6 Vlore Kryeziu
7 Hisen Bytyqi
8 Gëzim Helshani
9 Rita Elshani
10 Eduard Fangu
11 Mustaf Elshani
12 Fjolla Elshani
13 Ismajl Fetaj
14 Agim Kuçi
15 Nora Tërshani
16 Tauland Kuçi
17 Shaip Kuçi
18 Bleona Gashi
19 Gzim Musaj
20 Arton Baralija
21 Fahrije Hoxhaj
shfaq

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

24.07.2021 / Shëndeti

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj
Foto: Ilustrim

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e saj. Është një trajtim nëpërmjet të cilit duhen ndjekur procedurat specifike dhe përkatëse në varësi të llojit dhe nevojave të lëkurës.

Physio Cure Clinic me përvojë gjermane ju ofron trajtim të fytyrës me: Peel off, Eyepads, Aloe Vera, me avull, derma-rollers, toner etj.

Efektet e maskës “PEEL OFF”
Eliminon papastertite dhe lëkurën e vdekur
Eliminon pikat e zeza dhe pikat e bardha
Zvogëlon skuqjen dhe inflamacionin nga grimcat e mikro-acideve në ajër
Largon yndyrën e tepërt
Pastron thellë poret, pa e dehidratuar lëkurën
Hidraton dhe ushqen lëkurën
Zbut lëkurën dhe ekuilibron pigmentimin
Redukton vijat e holla dhe rrudhat
Rregullon të gjitha gjendjet e lëkurës me antioksidante

Efektet e “Eyepads”
Eliminon fryerjen rreth syve
Zvogëlon shenjat e lodhjes
Eliminon shfaqjen e rratheve te zinj poshte syve
Minimizon shfaqjen e vijave të holla dhe rrudhave
Hidraton dhe ushqen lëkurën rreth syve


Efektet e kremit “Aloe Vera”
Qetëson lëkurën nga djegia e diellit dhe ënjtja
Xheli Aloe Vera ka veti ftohëse dhe është anti-inflamator
Lufton plakjen e lëkurës
Redukton infeksionin dhe aknet
Zhduk njollat në lëkurë
Hidraton lëkurën e thatë
Zbut lëkurën dhe hap poret
Përshpejton riprodhimin e qelizave të lëkurës
Prodhon kolagjen dhe rrit elasticitetin e lëkurës

Efektet e makinës me avull te ftohte & te ngrohte
Hap poret e lëkurës
Largon papastërtitë dhe toksinat
Përmirëson qarkullimin e gjakut
Hidraton lëkurën
Parandalon plakjen dhe promovon kolagjen
Detoksifikon lëkurë

Efektet e derma-rollers për fytyrë
Trajton plakjen e parakohshme
Zvogëlon madhësinë e poreve
Lejon formimin e kolagjenit të ri dhe natyral
Efektive në trajtimin e gjendjeve të ndryshme të lëkurës

Efektet e Toner
Rikthen pH e lëkurës
Minimizon shfaqjen e poreve
Pastron vajin dhe make up-in nga fytyra
Freskon lëkurën

Efektet e Instrumentit “blackheads removal”
Tërheq lëkurën
Eliminon aknet dhe pikat e zeza në lëkurë
Redukton rrudhat
Absorbon yndyrën
Eksfolion lëkurën e vdekur në fytyrë

Efektet e kremit me avokado
Qetëson gjendje të ndryshme të lëkurës
Parandalon dëmtimin e lëkurës
Përmirëson elasticitetin e lëkurës
Përmirëson shëndetin e përgjithshëm të lëkurës
Parandalon tharjen e lëkurës.

Efektet e kremit me kokos
Parandalon aknet
Parandalon plakjen e parakohshme
Trajton djegiet nga dielli
Hidraton lekurën
Trajton sëmundjet e lëkurës

Efektet e roller masazhues për fytyrë
Përmirëson qarkullimin e gjakut në fytyrë
Redukton rrudhat në lekurë dhe fryerjen rreth syve
Redukton shfaqjen e rrathëve të zinj poshtë syve
Përmirëson elasticitetin në lekurë
Ftoh dhe qetëson lëkurën
Zvogëlon madhësinë e poreve.

Efektet e gurit  Gua-sha në fytyrë
Redukton rrudhat në fytyrë dhe vijat e holla rreth zonës së syve
Redukton rrathët e zinj dhe fryerjen poshtë syve
Tërheq dhe tonifikon lekurën
Përforcon konturat e fytyrës
Tërheq dhe forcon zonën e nofullës
Parandalon shfaqjen e rrudhave në qafë
Përmirëson qarkullimin e gjakut
Detoksifikon fytyrën
Lëkura duket më rrezatuese, e butë dhe më e re.

Efektet e peeling-gel në lëkurë
Butësi
Rrezatim
Lëkurë më e pastër
Tërheqje e lëkurës
Ton i ekuilibruar i lëkurës

Për informata rreth trajtimit të fytyrës kontaktoni Physio Cure Clinic:
Adresa: Physio Cure ClinicRr. Brigada 123, Suharekë
Tel. 049 546 645

*Artikull i sponzorizuar

KOMENTE2

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

  • Suharekë, vetëm në gusht 6 raste të dhunës në familje dhe një kanosje ndaj gruas përmes telefonit - Suhareka Online thotë:

    […] […]