Loriana Kuka eliminohet nga Evropiani i xhudos

27.04.2024

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, është eliminuar nga Kampionati Evropian i xhudos, që po mbahet në Zagreb të Kroacisë.

Loriana Kuka eliminohet nga Evropiani i xhudos Foto: Ilustrim

Kuka pësoi humbje nga xhudistja portugeze, Patricia Sampaio.

Ajo garoi në kategorinë deri në 78 kilogramë dhe ishte xhudistja e fundit e Kosovës që garoi në këtë Evropian.

Kujtojmë se në këtë Evropian, Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë të enjten, kurse të premten garuan Akil Gjakova e Dardan Cena të cilët po ashtu nuk arritën të sigurojnë medalje.