Vrasje në tentativë në Korishë të Prizrenit

  • 29.07.2022
Vrasje në tentativë në Korishë të Prizrenit

Me datë 28 Korrik 2022 rreth orës 16:15, Stacioni Policor Prizren VERI është informuar se në fshatin Korishë, Prizren, një i dyshuar ka gjuajtur me armë zjarri në drejtim të një viktime.

Me të marr informatën, patrullat policore dhe hetuesit e Stacionit Policor Prizren-Veri kanë shkuar në vend ngjarje.


Është bërë sigurimi i vendit të ngjarjes , e me pas edhe mbledhja e provave dhe dëshmive të nevojshme.

Nga informata e para policia ka kuptuar se një i dyshuar nga fshati Korishë (25 vjeçar) pas një incidenti të çastit, ka shkuar në afërsi të një pompe të derivateve (pronë e familjes së viktimës) dhe ka shtënë një herë nga distanca në drejtim të viktimës.

Nga e shtëna me armë nuk ka pas viktima e as të lënduar.

Policia ka identifikuar të dyshuarin e pas kontakteve ai është vetë dorëzuar bashkë me armën.

Lidhur me rastin është sekuestruar një armë, një karikator, tre fishek dhe një gëzhojë.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje për 48 orë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë