Vjedhje e rëndë në Korishë, hajnat hyjnë në pesë shtëpi e vjedhin para dhe stoli ari

  • 01.08.2022
Vjedhje e rëndë në Korishë, hajnat hyjnë në pesë shtëpi e vjedhin para dhe stoli ari

Sipas raportit 24-orësh të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se në raste të ndara pesë ankues meshkuj kosovarë, kanë raportuar se persona të panjohur me forcë kanë depërtuar nëpër shtëpitë e tyre dhe kanë vjedhur para të gatshme, stoli ari dhe në një shtëpi një armë gjuetie.

Rasti raportohet të ketë ndodhur dje në fshatin Korishë të Prizrenit, rreth orës 01:56.


Nga Policia e Kosovës kanë bërë të ditur se rasti është nën hetime.

“VJEDHJE E RËNDË / Fsh. Korishë, Prizren 31.07.2022-01:56– Në raste të ndara pesë ankues meshkuj kosovarë, kanë raportuar se persona të pa njohur me forcë kanë depërtuar në shtëpinë e tyre dhe nga shtëpitë kanë vjedhur, para të gatshme, stoli ari dhe në një shtepi një armë gjuetie. Rasti nen hetime”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë