Vetaksident në Prizren – Vetura rrokulliset dhe përplaset në një mur, pasagjeri dërgohet në QKUK

  • 04.01.2023
Vetaksident në Prizren – Vetura rrokulliset dhe përplaset në një mur, pasagjeri dërgohet në QKUK

Mospërshtatja e shpejtësisë me kushtet e rrugës, mosrespektimi i rregullave në trafik dhe kushtet atmosferike janë disa nga arsyet që shkaktohen aksidentet në trafik.

Një aksident trafiku ka ndodhur mbrëm rreth orës 23:00 edhe në qytetin e Prizrenit, raporton SuharekaOnline.

Sipas informacioneve bëhet e ditur se një person derisa ishte duke e drejtuar veturën e tij dhe duke mos iu përshtatur kushteve të rrugës ka humbur kontrollin mbi veturën, del jashtë rrugës duke u rrokullisur, i njëjti thuhet se është përplaset në një mur.


Si pasoj e aksidentit pasagjeri (mashkull) ka pësuar lëndime trupore dhe se i njëjti është dërguar për tretman mjekësor në QKUK në Prishtinë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë