Vetaksident në Prizren, lëndohet shoferi dhe pasagjerja – dërgohen në spital

  • 05.01.2023
Vetaksident në Prizren, lëndohet shoferi dhe pasagjerja – dërgohen në spital

Mospërshtatja e shpejtësisë me kushtet e rrugës, mosrespektimi i rregullave në trafik dhe kushtet atmosferike janë disa nga arsyet që shkaktohen aksidentet në trafik.

Një aksident trafiku ka ndodhur mengjesin e së enjtes rreth orës 03:30 në rrugën “Ekrem Rexha” në qytetin e Prizrenit, raporton SuharekaOnline.

Sipas informacioneve bëhet e ditur se një person derisa ishte duke e drejtuar veturën e tij nga pakujdesia ka shkaktuar vetaksident, ku si pasojë drejtuesi i automjetit dhe pasagjerja femër kanë pësuar lëndime trupore.


Si pasojë e lëndimeve të marra dy të aksidentuarit janë dërguar në Spitalin e Prizrenit.

Policia e Kosovës në Prizren bën të ditur se pas tretmanit mjekësor drejtuesi i automjetit është liruar, ndërsa pasagjerja mbetet ende në sptal për tretman të mëtutjeshëm.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë