Suharekë, i doli në pritë ish-gruas e tentoi ta fus me dhunë në veturë, arrestohet i dyshuari

  • 27.09.2022
Suharekë, i doli në pritë ish-gruas e tentoi ta fus me dhunë në veturë, arrestohet i dyshuari

Një rast i mozbatimit të urdhërit mbrojtës është raportuar në stacionin policor në Suharekë.

Sipas Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se viktima femër kosovare e cila kishte urdhër mbrojtës nga gjykata, ka njoftuar se ish-bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar ka tentuar që me dhunë ta fuste në veturën e tij.

I dyshuari është penguar nga disa persona por i njëjti ka arritur që ti marr telefonin mobil viktimës  dhe  të largohet në drejtim të panjohur.


Rasti raportohet të ketë ndodhur në mëngjesin e së dielës rreth orës 09:30 në Suharekë.

Ndërkaq, përmes një raporti shtesë, bëhet e ditur se lidhur me rastin dje më 26 shtator është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull kosovar.

I njëjti me vendim të prokurorit, pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Raport shtesë: MOS ZBATIM I URDHËRIT MBROJTËs & LËNDIM I LEHTË TRUPOR Suharekë 25.09.2022 – 09:30. Lidhur me rastin me 26.09.2022 është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe i njëjti me  vendim të prokurorit, pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë