Suharekasi i del në pritë dhe tenton ta fus me dhunë në veturë ish-gruan, Policia në kërkim të tij

  • 26.09.2022
Suharekasi i del në pritë dhe tenton ta fus me dhunë në veturë ish-gruan, Policia në kërkim të tij

Një rast i mozbatimit të urdhërit mbrojtës është raportuar në stacionin policor në Suharekë.

Sipas Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se viktima femër kosovare e cila kishte urdhër mbrojtës nga gjykata, ka njoftuar se ish-bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar ka tentuar që me dhunë ta fuste në veturën e tij.

I dyshuari është penguar nga disa persona por i njëjti ka arritur që ti marr telefonin mobil viktimës  dhe  të largohet në drejtim të panjohur.


Rasti raportohet të ketë ndodhur në mëngjesin e djeshëm rreth orës 09:30 në Suharekë.

Nga Policia kanë bërë të ditur se rasti është nën hetime.

“MOSZBATIM I URDHËRIT MBROJTËS / Suharekë, 25.09.2022-09:30.  Viktima femër kosovare e cila kishte urdhër mbrojtës nga gjykata,  ka njoftuar se  ish bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull  kosovar ka tentuar që me dhunë ta fuste në veturën e tij .I dyshuari është penguar nga disa persona por i njëjti ka arritur që ti marr telefonin mobil viktimës  dhe  të largohet në drejtim të panjohur. Rasti nën hetime”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë