Suharekë, deponoi në bankë 900€ të falsifikuara, i dyshuari thotë se ka edhe 3500€ të tilla

  • 22.09.2022
Suharekë, deponoi në bankë 900€ të falsifikuara, i dyshuari thotë se ka edhe 3500€ të tilla

Një rast i paras së falsifikuar ishte raportuar në stacionin policor në Suharekë.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhej e ditur se ankuesi mashkull kosovar, zyrtar i bankës private, ka raportuar se janë deponuar tetëmbëdhjetë kartëmonedha nga pesëdhjetë euro të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara. Kartëmonedhat janë sekuestruar për ekzaminim.

Nga ajo kohë policia kishte nisur hetimet intensive, ku edhe arritën që të identifikojnë të dyshuarin.


Ndërkaq, lidhur me këtë përmes një raporti shtesë, PK-ja ka njoftuar se dje më 21 shtator i dyshuari ka deklaruar se posedon edhe tre mijë e pesëqind euro para që dyshohet të jenë të falsifikuara.

I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar.

Raport shtesë: MONEDHË E FALSIFIKUAR / Rr. Brigada 123, Suharekë 11.09.2022 – 21:45. Në lidhje me rastin më 21.09.2022 i dyshuari ka deklaruar se posedon edhe tre mijë e pesëqind euro para që dyshohet të jenë të falsifikuara. I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë