Rrahu nënën dhe dy motrat e tij, arrestohet i dyshuari në Prizren

13.07.2023

Dhuna në familje vazhdon të mbetet njëra ndër sfidat më të mëdha për institucionet e vendit. Një rast i dhunës në familje është raportuar të mërkurën ntacionin Policor në Suharekë, raporton SuharekaOnline. Sipas raportit të policisë bëhet e ditur se një person i dyshuar kishte ushtruar dhunë ndaj nënës dhe dy motrave të tij. Me […]

Rrahu nënën dhe dy motrat e tij, arrestohet i dyshuari në Prizren Foto: Ilustrim

Dhuna në familje vazhdon të mbetet njëra ndër sfidat më të mëdha për institucionet e vendit.

Një rast i dhunës në familje është raportuar të mërkurën ntacionin Policor në Suharekë, raporton SuharekaOnline.

Sipas raportit të policisë bëhet e ditur se një person i dyshuar kishte ushtruar dhunë ndaj nënës dhe dy motrave të tij.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje.

Prizren  12.07.2023 – 18:00. Është arrestuar i dyshuari i mitur mashkull  kosovar për shkak se kishte ushtruar dhunë ndaj nënës  dhe dy motrave të tij, viktimave femra kosovare. Me  vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.” thuhet në njoftimin e policisë.