Bizneset Vende Pune Ofertat

Prizren, arrestohen dy të dyshuar për dhunë në familje, njëri rrahu gjyshen e tjetri motrën

Prizren, arrestohen dy të dyshuar për dhunë në familje, njëri rrahu gjyshen e tjetri motrën

22.07.2023 Ligji

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale

Rastet e dhunës në familje janë ndër rastet më të shpeshta që raportohen në Policinë e Kosovës. Poashtu, këto raste mbetën sfidë për institucionet e vendit pavarësisht se sa punohet në parandalimin e tyre.

Nga raportet e policisë rezulton se shumica e viktimave të dhunës në familje janë femra.

Dy raste të dhunës në familje janë raportuar dje gjatë ditës së premte në Stacionin e Policisë në Prizren, raporton SuharekaOnline.

Sipas raportit të policisë bëhet e ditur se dy persona të dyshuar në raste të ndara janë arrestuar dhe dërguar në mbajtje, pasi që të njëjtit dyshohet se kanë ushtruar dhunë në familje, njëri ndaj motrës, e njëri ndaj gjyshës së tij.

Prizren 21.07.2023 – 00:25. Është arrestuar i dyshuari m/k pasi që ka ushtruar dhunë fizike ndaj motrës së tij f/k. Viktima nuk ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Prizren 21.07.2023-21:35. Është arrestuar i dyshuari m/k nën dyshimin se i njëjti për motive të panjohura ka sulmuar fizikisht viktimën f/k-gjyshen e tij.  Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.” thuhet në njoftimin e policisë.

ISEFERI SH.P.K. Prodhim Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
BeeApiterapia Tjera Terrnje-Suharek,
Kosovë
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
FURRA PIZZERIA KOSOVARJA2 Gastronomi Rr.Xhavit Syla Suharek,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende89 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë