Persona të panjohur ia marrin kuletën një femre në Prizren, policia njofton se rasti është duke u hetuar

  • 30.12.2022
Persona të panjohur ia marrin kuletën një femre në Prizren, policia njofton se rasti është duke u hetuar

Rastet e vjedhjeve në vende të ndryshme në Kosovë nuk janë të rralla, ato kohëve të fundit kanë filluar të shpeshtohen, dukuri kjo e cila është mjaft shqetësuese për shoqërinë.

Rastet kur hajdudët tentojnë dhe vjedhin gjë sende të vlefshme nga viktimat ka filluar që të ndodhin edhe në hapsirat pubilke.

Së fundmi në rast i tillë ka ndodhur edhe në qytetin e Prizrenit.


Në mbrëmjen e së enjtes një femër ka raportuar se derisa ishte duke ecur në rrugë, dy persona të dyshuar të cilët ishin të panjohur për të i kanë marrë kuletën dhe janë larguar nga vendi i ngjarjes.

Policia e Kosovës në Prizren bën të ditur se rasti në fjalë është duke u hetuar dhe se deri më tani nuk është arrestuar asnjë person.

Ndryshe, sipas Kodit Penal, kushdo që kryen vjedhje duke vepruar në mënyrë posaçërisht të rrezikshme apo të vrazhdë dënohet me gjobë dhe me burgim prej 3 deri në 7 vjet.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë