Një grua në Prizren fjaloset me një familjar, raporton në polici se i dyshuari ia kishte demoluar shtëpinë

  • 30.03.2023
Një grua në Prizren fjaloset me një familjar, raporton në polici se i dyshuari ia kishte demoluar shtëpinë

Dhuna në familje është njëri nga fenomenet më shqetësuese për shoqërinë dhe njëra ndër sfidat më të mëdha për institucionet e vendit.

Ky fenomen çdo ditë e më shumë po rritet, një gjë e tillë po bëhet e ditur nga Policia e Kosovës.

Një rast i dhunës në familje është raportuar të mërkurën në Stacionin Policor në Prizren, raporton SuharekaOnline.


Një femër ka raportuar në polici se pas fjalosjesme një familjar të saj i dyshuari ia kishte demoluar shtëpinë dhemë pas ai është larguar nga vendi i ngjarjes.

Lidhur me këtë rast policia bën të ditur se është njoftuar edhe prokurori i shtetit, poashtu njofton se rasti është duke u hetuar.

Prizren 29.03.2023-12:00. Ankuesja femer kosovare ka raportuar se pas fjalosjes me të dyshuarin mashkull kosovar i njëjti e kishte demoluar shtëpinë, dhe më pas ishte larguar nga vendi i ngjarjes . Lidhur me rastin është informuar prokurori, rasti është duke u hetuar.” thuhet në njoftimin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë