Nën kërcënimin e armës kryen grabitje në Prizren, të dyshuarit në arrati

Një rast i grabitjes është raportuar në stacionin policor në Prizren.

Nën kërcënimin e armës kryen grabitje në Prizren, të dyshuarit në arrati

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se dy viktima femra kosovare kanë raportuar se derisa kanë qenë duke punuar, dy persona të dyshuari, njëri nga ta nën kërcënim të armës, kanë kryer grabitje.

Të dyshuari ishin larguar në drejtim të panjohur.


Rasti raportohet të ketë ndodhur dje më 12 qershor rreth orës 21:20 në Prizren.

VIktimat nuk kanë pësuar ndonjë lëndim dhe nuk kanë pasur nevojë për tretman mjekësor, ndërkaq rasti është duke u hetuar.

Prizren 12.06.2022-21:20. Dy viktima femra kosovare kanë raportuar se derisa kanë qenë duke punuar, dy persona të dyshuar, njëri nga ta nën kërcënim të armës, kanë kryer grabitje. Të dyshuarit ishin larguar në drejtim të panjohur. Rastit i janë përgjigjur të gjitha njësitë përkatëse policore. Viktimat nuk kanë pësuar ndonjë lëndim dhe nuk kanë pasur nevojë për tretman mjekësor. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e PK-së.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë