Korishë, një person kanos punëtorin e Drejtorisë për Pylltari, motivi ndërlidhet me konfiskimin e druve që janë prerë ilegalisht

  • 07.09.2022
Korishë, një person kanos punëtorin e Drejtorisë për Pylltari, motivi ndërlidhet me konfiskimin e druve që janë prerë ilegalisht

Një rast i kanosjes është raportuar në stacionin policor në Prizren.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se i dyshuari mashkull  kosovar ka kanosur viktimën mashkull  kosovar punëtor i  Drejtorisë për Pylltari në Kuvendin Komunal në Prizren.

Motivi i incidentit ndërlidhet me konfiskimin e një sasie të druve të cilat janë prerë ilegalisht nga i dyshuari dhe janë konfiskuar nga ana e viktimës (zyrtarit të Drejtorisë së Pylltarisë).


Rasti raportohet të ketë ndodhur të hënën e 5 shtatorit rreth orës 16:04 në fshatin Korishë të Prizrenit.

Nuk raportohet për të arrestuar. Rasti nën hetime.

“Fsh. Korishë, Prizren 05.09.2022 – 16:04. I dyshuari mashkull  kosovar ka kanosur viktimën mashkull  kosovar punëtor i  Drejtorisë për Pylltari në Kuvendin Komunal në Prizren. Motivi i incidentit ndërlidhet me konfiskimin e një sasie të druve të cilat janë prerë ilegalisht nga i dyshuari dhe janë konfiskuar nga ana e viktimës (zyrtarit të Drejtorisë së Pylltarisë). Nuk raportohet për të arrestuar. Rasti nën hetime”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë